Paulina Korach

Paulina Korach – Asertywna optymistka

Paulina Korach – mówi o sobie: asertywna optymistka, która wie czego w życiu chce i wie, co chce osiągnąć. Na co dzień jest osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim w wyniku czterokończynowego porażenia mózgowego dziecięcego, prywatnie jest pedagogiem terapeutą, od 33 lat miłośniczą muzyki Michaela Jacksona, dobrej książki, pizzy i piwa. Aktualnie jest doktorantką na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i słuchaczką studiów podyplomowych w Wyższej Szkole  Nauk Społecznych w Lublinie.

„Najbardziej przeszkadzają mi bariery mentalne, gdy ktoś uważa, że osoba z niepełnosprawnością nie nadaje się do niektórych rzeczy pomimo, że nie sprawdził tego co umiem i tego co wiem i z góry zakłada, że spełnienie tych wymogów które się stawia w edukacji są dla mnie nie do przekroczenia.”

  • Czy niepełnosprawność była utrudnieniem w edukacji?

  • O dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność

  • O relacjach w środowisku osób z niepełnosprawnościami.

„Serdecznie pozdrawiam osoby, które mają problem z akceptacją niepełnosprawności, sama doświadczyłam dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność ze strony uczelni, która odmówiła mi przyjęcia na studia”

Udział w badaniach dla osób z niepełnosprawnościami

Aktualnie p. Paulina pisze rozprawę doktorską na temat:

„Indywidualne uwarunkowania autonomii decyzyjnej i wykonawczej dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową” pod kierunkiem dr hab. Ewy Domagały-Zyśk, prof. KUL.

Wszystkie osoby z niepełnosprawnościami zainteresowane udziałem w badaniach, mogą wziąć w nich udział klikają w poniższy link lub kontaktując się telefonicznie.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdPvYWyASdWr4RF2_GXv5J4uWkuChJw7taAefghKis-fvvu9A/viewform?fbclid=IwAR2tHa9wzMh2j3WNWigmIE0H-kGZkNaXGskOyuePRZnEX4ZwJkZKqe7_Qhw

Istnieje też możliwość, aby osoby z niepełnosprawnością ruchową połączyły się ze mną online – rodzaj komunikatora nie ma dla mnie znaczenia. Jest także możliwość rozmowy telefonicznej pod numerem 600194 633. Można także w sprawie udziału w badaniach pisać pod adres pkorach@kul.pl .

Realizacja Rampowicz Krystian Nowak

.

.

Publikacje Krystiana

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial