Kasia Liszcz opieka pediatryczna

Pielęgnacja uszu – aspekty leczenia Amelki

Pielęgnacja uszu – nadmiar woskowiny tworzy grudki skutecznie zatykające kanał słuchowy. Tworzy się wtedy czop woskowinowy w uchu. Konsultacja u specjalisty pomoże, w ustaleniu przyczyny stanu zapalnego i dobrania odpowiedniego leków być może będzie potrzebny antybiotyk.

Kiedy udać się do lekarza?

Gdy zauważamy niepokojące obawy u dziecka mogące świadczyć o powstaniu korków w uszach:

  • ból ucha
  • niepokój
  • płaczliwość u dzieci
  • stan podgorączkowy 37,2
  • chwiejna glikemia od 20 mg /dl do 400 mg/dl w ciągu doby

Jak wygląda wizyta u lekarza – teleporada

Przedstawię na przykładzie moich doświadczeń, jakie zdobyłam w trakcie opieki nad Amelią.  Teleporada wyglądała tak, że skontaktowałam się z instytutem diabetologii w Warszawie i miałam przygotowane na kartce ważne informacje: o której godzinie mała zagorączkowała, jakie leki dałam: paracetamol w dawce jednorazowej u dzieci od 8 do 12 miesięcy to 4 mg, jaki cukier miała Amelia na początku infekcji, glikemia wynosiła 294 poszła insulina w dawce: 1 j na korektę i 2 j na 240 ml kaszki z mlekiem bobowita (butla).

Kasia Liszcz pielęgnacja dziecka

Teleporada od strony praktycznej

Konsultacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12.30, zadzwoniła do nas pani profesor Ewa Pańkowska. Podczas wizyty z Amelią zostały ustalone leki przeciw gorączkowe i przeciwbólowe: ibuprom forte, oraz preparaty ułatwiające usunięcie czopu, a także dawki insuliny. Wygląda tak, że jak cukier jest 250 mg, to mamy podać 1 do 2 j insuliny. Została też omówiona waga Amelki – waży 1,7 kg i mierzy 50 cm – na siatce centylentowej jest to 19 cali.

Wsparcie i pomoc psychodiabetologa

Mam konsultacje z psychodiabetologiem p. Beatą Ossowicką, które odbywają się trzy razy w tygodniu. Konsultacje odbywają się za pomocą nowych technologii i w naszym przypadku dotyczą mnie i Amelii. Podczas psychoterapii i edukacji diabetologicznej omawiane są cukry, emocje i uczymy się prawidłowo opiekować Amelką, podczas infekcji. Ważne jest, aby podczas infekcji dziecka, zapewnić sobie i jemu spokój i komfort psychiczny. Dzięki nowym technologiom jest możliwość kontaktu ze specjalistą nawet w nocy.

Czyszczenie uszu w warunkach domowych

Czyszczenie uszu w warunkach domowych, możliwe jest tylko poprzez zastosowanie specjalistycznych preparatów do rozpuszczania woskowiny. Powstały czop woskowinowy może zostać rozmiękczony i rozpuszczony. Takie preparaty, można zakupić w każdej aptece i kosztują one zaledwie kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych, a ich stosowanie jest bardzo proste. Należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta i lekarza prowadzącego dziecko

Zapraszam do oglądnięcia filmu na temat aspektów leczenia Amelki.

Opracowanie Katarzyna Liszcz – asystentka redaktora Portalu Rampa – pokonujemy bariery we współpracy z Instytutem Diabetologii w Warszawie.

Publikacje Rampowiczki Katarzyny

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial