Pływający po mazurskich jeziorach domek pomoże potrzebującym

Wypożyczenie komfortowo wyposażonego pływającego po mazurskich jeziorach domku dla 8 osób – oto pomysł na aktywny wypoczynek nie tylko w zbliżającą się majówkę, ale każdą wolną chwilę do końca sierpnia. Domek wypożycza Fundacja Projekt ARCHE, która przeznacza swój dochód na aktywizację zawodową osób bezrobotnych i leczenie chorych na SM.

Fundacja Projekt ARCHE jest organizacją pozarządową, działającą jako przedsiębiorstwo społeczne. Oznacza to, że swoich zysków nie dzieli pomiędzy udziałowców, ale przeznacza je w całości na statutowe cele społeczne. „Naszą działalność w postaci czarteru domku rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. W zeszłym sezonie domek cieszył się dużą popularnością. Dzięki naszej działalności pracę znalazło już 5 osób” – powiedział prezes fundacji.

Pływający domek, który można od Fundacji Projekt ARCHE wynająć, jest komfortowo wyposażony i może pomieścić nawet 8 osób. Powierzchnia wielkości kawalerki (27 m2) mieści m.in. kabinę prysznicową, toaletę elektryczną, kuchnię gazową dwupalnikową ze zlewozmywakiem i pokrywą, 250-litrowe zbiorniki wody czystej i szarej, rolety na drzwiach. W domku, po ustaleniu z fundacją, można pływać ze zwierzakiem.

Więcej informacji o pływającym domku (m.in. ceny i terminy) można znaleźć na stronie: www.plywajacydomek.pl.

kurier.pap.pl/zdrowie

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial