Poznaj najlepsze zioła bez recepty i tabletki na sen

Jeżeli w ostatnim czasie miewasz problemy z bezsennością lub jakość Twojego snu jest niewystarczająca, zastosuj zioła bez recepty lub tabletki nasenne, które pozwolą Ci na spokojny i efektywny sen.

Brak odpowiedniego snu, może powodować u nas szereg problemów zdrowotnych. Jeżeli nasz organizm nie jest wypoczęty, nie ma możliwości na zregenerowanie się, przez co jest bardziej podatny na infekcję lub w okresie jesienno/zimowym na różnego rodzaju przeziębienia. Aby móc sobie pomóc, warto zastosować zioła, które bez repety można dostać w aptece , dzięki którym wspomożemy swój organizm, aby mógł spokojnie wypocząć podczas snu.

Zioła na sen

Stres, duża ilość obowiązków, wzmożony hałas w ciągu dnia, ciągła styczność z ekranami może wzbudzać w naszym organizmie napięcie, które mimo kończącej się doby, nie zmaleje. Warto wtedy wypróbować preparaty na bazie ziół – melisy, chmielu, czy też olei konopnych, które działają uspokajająco na nasz organizm. Należy pamiętać, że jeżeli nasze problemy ze snem lub stres występują przez długi okres czasu, należy skonsultować to z lekarzem.

Melatonina

Problemy z zasypianiem mogą być efektem niskiego stężenia hormonu melatoniny w organizmie, który odpowiada za regulacje rytmu dobowego. Produkcja melatoniny zmniejsza się wraz z wiekiem, przez co nasz organizm może wykazywać problemy z zasypianiem. Niedobór melatoniny, można regulować poprzez zastosowanie suplementów dostępnych w aptekach bez recepty. Obecnie w aptekach można znaleźć melatoninę w formie tabletek, kroplach ale nawet w spray’u . Ważne jest aby pamiętać o odpowiedniej dawce w przyjmowaniu melatoniny oraz zwróceniu uwagi na jej stężenie w odpowiednich produktach.

Higiena snu

Oprócz przyjmowania ziół czy też innych suplementów wspomagających nas w zasypianiu, powinniśmy również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu swojego organizmu do efektywnego snu. Odpowiednia dieta, nawodnienie organizmu w ciągu dnia jest ważnym czynnikiem aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, również pod koniec naszego dnia. Spacer przed snem jest bardzo dobrą formą zmęczenia naszego organizmu oraz jego dotlenienia, co z pewnością pomoże przy zasypianiu. Dodatkowo starajmy się zredukować kontakt z „niebieskim ekranem” nawet 2 godziny przed pójściem spać. Zastosowanie przyciemniających zasłon w sypialni, wspomoże w spokojnym zaśnięciu i naturalnej produkcji melatoniny w mózgu.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial