Rekompensata dla niedoszłego widza z niepełnosprawnością

Teatr Dramatyczny w Białymstoku wystawił 11 maja w ośrodku kultury w Michałowie monodram „Zapiski oficera Armii Czerwonej". Przedstawienie obejrzał komplet widzów, w tym poruszający się na wózku pan Dariusz.

Wystawienie sztuki w Michałowie było formą rekompensaty za zdarzenie jakie miało miejsce kilka miesięcy temu w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.

Pan Dariusz, który po raz pierwszy w życiu miał być na spektaklu, i jego rodzina przyjechali wówczas na „Ożenek" Gogola. Jednak z powodu awarii windy dla wózków inwalidzkich nie mógł wjechać do budynku.

Przedstawicielka Teatru Dramatycznego zapewnia, że rocznie kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnością korzysta z jego oferty. Dla nich przeznaczone są szersze miejsca na wózki inwalidzkie, czy bezpłatne spektakle dla opiekunów. Ponadto winda po tym przykrym zajściu jest regularnie sprawdzana.

Można podsumować nie ma tego złego… Nieudana wizyta w Teatrze w Białymstoku przyczyniła się do wystawienia wyjazdowego spektaklu i umożliwiła obejrzenie sztuki widzom spoza miasta.

źródło: ttp://naszesprawy.eu

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial