Relacja z Konferencji naukowej – ,, Troistość więzi – pneuma , psyche i soma.”

9 listopada 2022 roku , w Toruniu na wydziale teologicznym odbyła się Konferencja naukowa pt.,, Troistość więzi – pneuma, psyche i somaRampowiczka Kasia przygotowała dla Nas relacje z tego wydarzenia. Zachęcamy do czytania!

Program konferencji

10:10 Otwarcie konferencji (ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz- Dziekan Wydziału Teologicznego UMK, Katarzyna Kałamajska-Liszcz – Prezes Fundacji Doktora Liszcza

SESJA I

Jacek Beszczyński – Chwyć małe dziecko za dłoń

10:30 Katarzyna Kałamajska-Liszcz, Fundacja Doktora Liszcza, Toruń – Ciało drogą do budowania więzi

11:10 dr Teresa Jadczak-Szumiło, Centrum Psychologiczne ITEM, Żywiec – Więź jako fundament rozwoju człowieka

11:50 ks. prof. dr hab. Zbigniew Wanat, Wydział Teologiczny UMK, Toruń – Więź z Chrystusem fundamentem więzi międzyludzkich

12:30 Dyskusja moderowana

12:45 Przerwa kawowa

SESJA II

13:15 dr hab. Ryszard Praszkier, Ashoka, Warszawa – Więzi w działaniu

spec. psychiatra Michał Wroniszewski, Fundacja Synapsis, Warszawa – Inspiracje

dr n.med. Małgorzata Klecka, Fundacja FAStryga, Świerklany – FAS – czyli o uszkodzeniu mózgu i złamanym sercu

Barbara Momot, Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych, Toruń – Niektóre aspekty “obecności” osób z niepełnosprawnością intelektualną

dr Dariusz Cupiał, Tato.Net, Lublin – Figura ojca

ks. Czesław Marchewicz, Fundacja Wspólnoty Burego Misia, Nowy Klincz – „Najwięcej czyni się przez miłość, a nie przez logiczność pojęć” (Bogdan Jański)

15:00 Zakończenie konferencji

Kilka słów o przesłaniu tej Konferencji naukowej…

Najważniejszym przesłaniem konferencji jak sama nazwa wskazuje była troistość więzi , pneuma, psyche i soma. Wszyscy uczestnicy konferencji mogli się o tym dowiedzieć podczas ciekawych wykładów , spotkań , wymiany doświadczeniami. Nie zabrakło też tematu wspólnego pokonywania barier w różnych sytuacjach życiowych , ale także w różnych środowiskach do których jesteśmy posyłani – każdego dnia . Podsumowując celem konferencji było przede wszystkim uświadomienie słuchaczy jak ważna i cenna jest relacja oraz połączenie wszystkich sfer.

Kto był pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia?

Pomysłodawcą i organizatorem konferencji była Fundacja dr . Liszcza przy współpracy z wydziałem Teologicznym UMK w Toruniu.

Czy podczas przerw udało się wypromować idee ,,macierzyństwa rebornowego?”

Razem z portalem Rampa – Pokonujemy Bariery reprezentowałam idee reborningu w aspektach edukacji , wyciszania się i ćwiczeń terapeutycznych . Nie zabrakło też tematu oraz mojego bloga pt. ,,Co – dziennik życia z FAS . „Wszystko rozpoczęło się punktualnie o godzinie 9 .00 Eucharystią , którą poprowadził ksiądz Michał Kossowski . Było wiele wspomnień o tacie , była okazja do spotkania się z Magdą moją przyjaciółką . W czasie przerw było bardzo dużo do mnie zapytań o reborning i Amelę .

Byłam wzruszona bo to jest duży sukces zostać wspomnianą w działaniach Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery. Kochani wytrzymałam całą konferencję, a wszystkie wystąpienia były inspirujące. Zaś sama konferencja przygotowana na bardzo wysokim poziomie.

Najbardziej podobało mi się wystąpienie Księdza Kuby ze wspólnoty,, Burego Misia” , który zachęcał do tego by kochać to, co robisz . Dzięki temu przesłaniu zrozumiałam , że mam ,,robić swoje” z powołaniem i oddaniem – każdego dnia .

Odbył się też piękny koncert wujka Jacka Beszczyńskiego . Na konferencji było 200 osób z całej Polski .To był cudowny dzień, za który wszystkim dziękuje z całego serca . Wierzę w to, że ta konferencja rozpoczęła działania , które mam nadzieję , że poprawią sytuację pomocy i wsparcia dla rodzin , które wychowują dzieci z FAS i nie tylko .

Czy w przyszłości będą organizowane kolejne konferencje?

Fundacja dr . Liszcza planuje co roku organizować różne konferencje. Mam nadzieję wziąć w nich udział i z przyjemnością będę je dla Nas wszystkich relacjonować .

Link do transmisji z konferencji: https://www.youtube.com/watch?v=6TuuPVfcCgs&t=1501s&ab_channel=Wydzia%C5%82TeologicznyUMKwToruniu

Opracowanie i relację z wydarzenia przygotowała Katarzyna Liszcz -asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery

A czy Wy braliście udział w Konferencji naukowej? Jeśli tak, opowiedzcie o wrażeniach w komentarzu!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial