mężczyzna gra na gitarze elektrycznej obok jest kobieta z niepełnosprawnością siedząca na wózku

Gdy chcesz jechać na koncert … O czym pamiętać? Jak się przygotować?

Poradnik koncertowyjako, że od kilku miesięcy możliwe jest uczestnictwo w imprezach zbiorowych postanowiłam napisać dla Was Rampowicze krótki poradnik na temat tego jak wygląda proces zakupu biletów oraz uczestnictwo w wybranym przez nas koncercie będąc osobą z niepełnosprawnością.

Od czego zacząć?

Wyobraźmy sobie taką sytuacje -widzimy, że nasz idol zamieszcza informacje o planowanej trasie koncertowej. Oczywiście bardzo chcemy tam pojechać jednak nie jesteśmy pewni jak wygląda sytuacja w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Pierwsze co można zrobić to poszukać informacji na ten temat na stronie internetowej danego wydarzenia. Zdarza się, że to tam znajdziemy specjalną zakładkę z odpowiedziami na nurtujące nas pytania. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie zostało jasno określone czy miejsce, w którym odbędzie się koncert jest dla nas dostosowane?

Skontaktuj się z organizatorem

Nie poddawaj się, nie wszystko stracone! Spróbuj znaleźć dane kontaktowe do organizatorów wydarzenia. Może to być numer telefonu na specjalną infolinie bądź też po prostu adres mailowy. Opisz swoją sytuację- określ w jaki sposób się poruszasz (np. wózek manualny, wózek elektryczny, kule), a konsultanci z pewnością odpowiedzą na twoje pytania.

Gdy potrzebny jest opiekun…

W swojej wiadomości koniecznie poinformuj organizatorów o tym czy w danym wydarzeniu będzie z tobą opiekun. Czasami zdarza się, że wystarczy jeden bilet dla ciebie i opiekuna, czasem opiekun wchodzi z nami za drobną opłatą, jeszcze innym razem konieczny jest zakup drugiego biletu w regularnej cenie. Dlatego warto o to zapytać!

Moje doświadczenia

Na chwilę obecną brałam udział w dwóch większych koncertach- jeden to Orange Warsaw festiwal w Warszawie, drugi to koncert zespołu Years& Years w Warszawie. W obydwu przypadkach najpierw kontaktowałam się z osobami odpowiedzialnymi za organizacje wydarzenia i okazywało się, że areny są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Dostawałam specjalne przydzielone miejsca (zazwyczaj na górze, na balkonie- tak aby mieć dobry widok.) Bilety kupowałam zazwyczaj po najniższej cenie z wszystkich dostępnych. Na obu imprezach muzycznych bawiłam się naprawdę świetnie i zachęcam Was do udziału w tego typu przedsięwzięciach!

Pamiętajcie!

Aby mieć przy sobie bilety (obecnie najczęściej są one w formie elektronicznej) oraz dokumenty uprawniające do przebywania na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami.

A Wy Rampowicze bywacie na koncertach?

Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach:)

Rampowiczka Karolina

Publikacje Karoliny

Odpowiedź do artykułu “Gdy chcesz jechać na koncert … O czym pamiętać? Jak się przygotować?

  1. Pingback: Koncert Michała Szpaka – Dni Czechowic – Dziedzic, 27.08.23 - Rampa - Pokonujemy bariery

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial