Rusza projekt „Ortotyka 3D” kierowany do osób z niepełnosprawnością

We wtorek 3 grudnia w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością ruszył projekt “Ortotyka 3D”, który jest pilotażowym przedsięwzięciem firm Omni3D i Meyra Group. Jego celem jest rekrutacja osób z niepełnosprawnością zainteresowanych skorzystaniem z możliwości przemysłowego druku 3D i skorzystaniem z testowych wersji wydruków 3D stabilizujących lub zastępujących narząd ruchu.

W trakcie projektu będą zrealizowane prototypowe wydruki 3D wykonane przez Omni3D
z udziałem konsultantów firmy Meyra Group, która jest liderem na rynku sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Po wstępnych wywiadach i pogłębionych konsultacjach z osobami, które prześlą formularz zgłoszeniowy i wyrażą tych samym chęć uczestnictwa w projekcie wezmą udział trzy osoby, dla których bezpłatnie zostaną zaprojektowane i wydrukowane:

  • gorsety 3D,
  • ortezy 3D,
  • sprzęt rehabilitacyjny.

Omni3D rozumie, że tworzenie nowych rozwiązań powinno podnieść jakość życia i przede wszystkim być użyteczne.

– Mamy możliwości i szansę na to, aby pomóc osobom z niepełnosprawnością. Możemy zmniejszyć bariery i uciążliwości, które napotykają każdego dnia. Pilotażowy projekt „Ortotyka 3D” skierowany jest do osób borykająych się z problemami układu ruchu. O pomoc w jego realizacji zgłosiliśmy się do Fundacji On/Off. Pozyskaliśmy również partnera w zakresie konsultacji , czyli firmę Meyra Group. To ważne aby pokazać naszym partnerom i klientom, że jesteśmy świadomą firmą, która oprócz komercyjnej działalności, potrafi dzielić się wiedzą i know-who. – tłumaczy Paweł Robak, CEO Omni3D.

Firmy Omni3D i Meyra Group odpowiedzialne są za merytoryczną część projektu, z kolei działania z zakresu promocji zostały powierzone Fundacji On/Off, która do końca stycznia 2020 roku realizuje kampanię „Włącz się” zachęcającą pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy.

– Jestem zadowolony, że współpraca z firmą Omni3D w trakcie kampanii „Włącz się” przyniosła efekty w postaci powierzenia nam działań promocyjnych nad nową inicjatywą. Na pewno dołożymy starań, aby informacje o projekcie „Ortotyka 3D” dotarły do jak najszerszej grupy odbiorców – mówi Bartosz Koplin, prezes Fundacji On/Off.

Projekt „Ortotyka 3D” będzie realizowany od 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych do końca lutego 2020 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://omni3d.pl/ortotyka-3d/.

Informacja prasowa

Podoba Ci się artykuł? UDOSTĘPNIJ!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Czcionka
Kontrast