Świetlikowo

Świetlikowo to portal, który ma na celu rozwijanie widzenia u dzieci w wieku od 2 do 7 lat poprzez indywidualnie skomponowane zestawy gier przeznaczone do codziennego użytku.  Na stronie czytamy:

Przygotowane zestawy są tak dobrane, aby rozwijały szereg umiejętności, poczynając od motoryki gałek ocznych, przez koncentrację uwagi i logiczne myślenie, a kończąc na wyższych funkcjach z zakresu percepcji wzrokowej.

Portal przeznaczony jest dla wszystkich dzieci, w tym również słabowidzących, gdyż oferuje możliwość dostosowania wszystkich gier pod kątem zwiększenia kontrastu czy wielkości, pogrubienia konturu, jak również uproszczenia tła, zależnie od indywidualnych potrzeb danego użytkownika.

 

Świetlikowo tworzą specjaliści z dziedziny terapii wzroku i psychologii rozwojowej przy wspierciu informatyków i grafików komputerowych oraz Sieci Aniołów StudBAN. Karolina Husáková, psycholog pracująca z dziećmi ze sprzężoną niepełnosprawnością dostrzegła potrzebę udostępnienia pomocy dydaktycznych dzieciom słabowidzącym.

To jeden z pierwszych tego typu portali w Polsce, będący uzupełniem terapii dzieci z dysfunkcjami. Partnerem portalu Świetlikowo jest Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach.

https://www.swietlikowo.edu.pl/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial