Niepełnosprawni w szkołach masowych

Witam wszystkich Rampowiczów!

Ostatnio na Rampie ukazał się ciekawy film o szkołach jakie polecają Rampowicze -> Jaką szkołę wybrać dla dziecka z niepełnosprawnością – Rampowicze doradzają.

Ja również chciałem dołączyć do tematu i podzielić się z Wami poglądami na temat szkoły i nauki.

Sam zawsze chodziłem do szkoły ze zdrowymi dziećmi, a później z pełnosprawną młodzieżą, więc nie wiem jak to jest w szkole specjalnej lub dostosowanej do niepełnosprawności.

Na szczęście nigdy w masowej szkole nie czułem się gorszy albo inny. Byłem tak samo jak pełnosprawni uczniowie traktowany przez kolegów i koleżanki oraz grono pedagogiczne.

Osobiście myślę, że po normalnej szkole łatwiej potem poszukać sobie pracy na otwartym, czy też chronionym rynku pracy. Polecam szkołę masową ze zdrowym kolegami, moim zdaniem to duże ułatwienie w dorosłym życiu.

Czekam oczywiście, jak zawsze, na Wasze opinie.

2 odpowiedzi do artykułu “Niepełnosprawni w szkołach masowych

  1. Pingback: Nowy Rampowicz Grzegorz :) - Rampa - Pokonujemy bariery

  2. Dieeego

    Całe życie chodziłem do masówek, często wyśmiewany przez zdrowe dzieci, czasem się wracało z płaczem ze szkoły, bardzo często bywało tak że wstydziłem się mówić mamie tudzież żalić co się dzieje w szkole. Wicie dlaczego? mama mi by powiedziała że chciałeś chodzić do szkoły masowej to ci mówiłam że tak będzie. Z biegiem czasu stwierdziłem że cieszę się że postawiłem na swoim i że odważyłem się pójść do szkoły normalnej. Szkoła mnie nauczyła takiego obycia z ludźmi którzy tak naprawdę patrzą na niepełnosprawność. Nie jest prawdą że Społeczność jest tolerancyjna. Może trochę się to zmieniło ale tak na prawdę jest nietolerancja. Czy są to szkoły, czy są to praca, ciężko jest znaleźć bardzo dobrą prace mimo że często na rekrutacjach posiadamy o wiele większe referencje ale budowanie wizerunku firmy jest o wiele wiele ważniejsze niż danie niepełnosprawnemu szansy w swojej pracy. Moja rada dla ludzi co posiadają pociechy chore, nie trzymajcie ich pod kloszem niech cieszą się życiem niech zderzają się z brutalną rzeczywistością, im szybciej poznają niesprawiedliwość w życiu i okrucieństwo jakie mogą doznać przez to że są chorzy to tym będą lepszymi ludźmi i silniejszymi w życiu późniejszym.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial