adopcja psa

Towarzysz życia – na dobre i złe. Adopcja psa!

Od pewnego czasu, mam też na oku pieska Bobka, który czeka na adopcję. Jutro z nim się zobaczę i Już nie mogę się doczekać, może będziemy jednak sobie przeznaczeni. Szukając towarzysza życia jest to okazja do tego by powstał film wspomnienie o moim dawnym psie Moresie, który był ze mną 16 lat. Przypomniała mi się historia, kiedy mój tata postawił 3 warunki by pies mógł być ze mną po pierwsze ma być krótko włosy, po drugie ma być mały by mnie nie przewracał, po trzecie ma być nie szczekający, na to mój kolega z klasy Marcin odezwał się „To może kupią państwo sobie rybki”. Tego samego dnia, gdy pojechaliśmy do schroniska, został przywieziony do domu Mores. I przez 16 lat nie było z nim żadnych problemów, więc może warto otworzyć się na nowe doświadczenie – trzymajcie jutro kciuki by Bobek był z nami od jutra!

Historia Bobka

Piesek BOBEK jest mieszkańcem schroniska od sierpnia 2022 r., trafił do nas z terenu gminy Lubicz ze względu na trudną sytuację życiową opiekuna. Od pierwszego kontaktu daje się poznać jako naprawdę super psiak, z pozytywnym nastawieniem do człowieka. Chętnie korzysta z kolan opiekuna oraz z ochotą wybłaga swoim maślanym spojrzeniem więcej głaskania. Jest młodym psiakiem, bo ma dopiero ok. roku, więc pewnie będzie pilnym uczniem i wielu rzeczy można go jeszcze nauczyć. Jest lekko nieokiełznany, jeżeli chodzi o smakołyki, więc nad tym będzie trzeba popracować. Aktualnie boks zamieszkuje z innym psem i nie ma między nimi konfliktów, także dom z drugim psiakiem jak najbardziej będzie w jego przypadku mile widziany. Nie sądzimy, by miał mieć też w przyszłości problem z dziećmi. Mimo, iż pod względem wyglądu faktycznie nie rzuca nam się w oczy, jest takim zwykłym typowym długim, średnio małym (ok. 13 kg) kundelkiem na krótkich łapkach, o tyle z charakteru jest naprawdę bardzo sympatycznym psiakiem, od którego bije pozytywna energia. Psiak uwielbia zabawki, piłki. Pięknie bawi się z nami, zachęca też do tego swojego psiego kolegę Zdjęcie: Katarzyna Liszcz Opis: ze strony schroniska Wioleta Fischer UWAGA! Opis został sporządzony na podstawie obserwacji psa w warunkach schroniskowych. Niektóre zachowania mogą się powielać w domu, inne się ujawniać, a jeszcze inne nie powtórzyć.

adopcja psa
zdjęcie: archiwum Katarzyna Liszcz

Wybór Psa – przez behawiorystę p. Marka

Kochani, radujemy się ważną informacją, dziś byłyśmy z mamą w schronisku dla zwierząt z pomocą Pana Marka Behawiorysty (specjalisty od zwierząt), udało mi się na pierwszym spotkaniu znaleźć kandydata (psa) na lata. Jak wygląda takie spotkanie, pod okiem Pana Marka pies został sprawdzony czy nie zagraża mojemu bezpieczeństwu. Była okazja do spaceru z moim przyszłym psem, okazało się, że piesek jest bardzo spokojny, towarzyski i przyjacielski. Jest nie duży. Uwielbia pieszczoty.  Pozostajemy w stałym kontakcie z behawiorystą Panem Markiem.

Jak wygląda procedura w schronisku ?

Po podjęciu decyzji, że chcę by Bobuś miał szczęśliwe psie życie. Jest dokonywana rezerwacja na moje imię i nazwisko, oraz ustalony  termin zabiegu, kastracji u pieska ( jaki jest wymagany przed adopcją). W zeszły czwartek  Bobek miał   wykonany zabieg, istotne  jest by utrzymać stały kontakt ze  schroniskiem by pracownicy wiedzieli, że    zależy mi  na  adopcji Bobka. W piątek  dzwoniłam do schroniska by się dowiedzieć, jak się czuje.  Z uzyskanych informacji od pracowników schroniska, wiemy, że: Bobuś ma się dobrze po zabiegu, który miał w czwartek, a to jest bardzo dobra informacja.

adopcja psa
zdjęcie: archiwum Katarzyna Liszcz

Ważna jest komunikacja z pracownikami Schroniska

Bobuś ma się dobrze po zabiegu a we wtorek mam dzwonić po umowę, że jestem właścicielką pieska a w czwartek Bobuś już ze mną. Pochwaliła mnie pani, że się już o niego troszczę.

Jak przygotować dom na przybycie domownika ?

Wspólnie z Weroniką wybrałyśmy się dziś do sklepów zoologicznych, z dzisiejszej wyprawy już mamy wyprawkę dla Bobka co wchodzi w skład wyprawki, kiedy planujemy na całe życie zwierzaka, potrzebujemy:

  • Karma (najlepiej na początek 1 kg) by zobaczyć, jak pies będzie na nią reagował
  • Woreczki na psie odpady
  • Kocyk dla psa, przyda się, gdy będę bobka zabierać do domu, a będzie to już 10 listopada za tydzień w czwartek
  • smycz i obroża
  • zabawki dla Psa ( piłeczki , pluszaczki i szarpaczki itd . )
  • smakołyki do tresury

Wczorajsze popołudnie obfitowało w spotkanie z moją kuzynką Anią, która również ma reborny i zwierzaki w domu, dzięki temu okazało się, że mają legowisko dla psa z włosa. Wczoraj już wieczorem było legowisko dla Bobka teraz już czekamy z Amelią i całą rodziną na nowego domownika. Amelia usadowiła się wygodnie w psim legowisku i sprawdziła czy będzie Bobkowi wygodnie.

100 procent – zmiany w życiu

W związku z wieloma zapytaniami o edukację i aspekty bycia opiekunem dla Amelci i bycia opiekunem stałym dla Bobusia Psa, nie ma przeciwskazań do realizacji filmów – bo Bubuś będzie brał udział w filmach a Amelia też w filmach do sztuki. Z reborningu nie rezygnuje, a Bobuś pies będzie ze mną na stałe, więc nie ma zagrożenia, że wpadnę w świat fikcji i pomiesza mi się znów, co nie powinno mieć miejsca w przypadku Amelii reborna. Ale moim zdaniem nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo będę miała Bogusia i jestem w grupie teatralnej, co daje mi możliwość promowania idei reborningu w aspekcie edukacyjnym, tak jak obiecałam to mojemu tacie.

Jak formalnie przebiega adopcja Bobusia ?

A dziś, co u mnie: dzień pełen wyzwań, ponieważ razem we współpracy z Toruńskim Schroniskiem dla Bezdomnych zwierząt – załatwiam dziś adopcję Psa, który przybędzie kochani do naszego Domu już 10 listopada. Właśnie z tej okazji, też będą realizowane materiały specjalistyczne, wspólnie z asystentką Weronika Ponicka. A już w środę o 9.00, będziemy relacjonować konferencję Naukową troistość więzi. Będzie to ciekawe wydarzenie. Co jeszcze? Nadal współpracujemy z różnymi specjalistami w dziedzinie pediatrii, psychiatrii, gastrologii i wielu innych, Otwieramy z Amelią (nową odsłonę rebonigu w teatrze, powstaną też materiały o sztuce i realizowaniu się w aspekcie edukacji i relacji z innymi i osobami (praca w grupie). Także widzicie ciągle się coś u nas dzieje. Z linii frontu: Cukrowo wysoko, musiał zostać podłączony CGM (ciągłe monitorowanie glikemii), by zespół specjalistów z instytutu diabetologii, mógł dobrać odpowiednie leczenie do aktualnych potrzeb. Do końca zbiórki zostało: 6 dni

Proszę Was proszę o pomoc .

link do zbiórki – tu : https://www.siepomaga.pl/kasia-liszcz?ts=adw-dynamic…

Czy warto adoptować psa ze schroniska ?

Zmiany nadchodzą dziś rano otrzymałam telefon ze schroniska dla zwierząt w Toruniu, właśnie jestem oficjalnie właścicielką – mojego psa, Bobusia. To jest kochani dowód na to, że psia adopcja jest faktem. W czwartek przywozimy Bobusia do domku. Taka jestem z tego powodu szczęśliwa, że tyle zmian w niedługim czasie się wydarza. Nie możliwe staje się możliwe! Przez   te   wszystkie lata   mojego życia – wszystkie nasze zwierzęta; Mores, Figa a teraz Bobek są brane ze  schroniska, ponieważ  tak jak mnie dali rodzice szansę na dom i miłość i godne życie, tak samo jest w przypadku zwierząt. A taki komentarz   otrzymałam od jednej z czytelniczek, a brzmiał  on tak „Tule Cię Kasiu wirtualnie… Niepojęte są życiowe losy, plątanina szczęścia i nieszczęścia. Przenikanie się tych wszystkich skrajnych emocji… Tato jest z Ciebie dumny, patrzy z góry z zachwytem na jak wspaniała, mądrą i świadomą kobietę wychował Cię z mamą. Stracić kogoś tak dobrego, ciepłego i otwartego na potrzeby drugiego człowieka musi być niewyobrażalnie bolesne. Ale To wy każdego dnia pokazujecie, że dajecie radę, że macie moc i jesteście w stanie mimo smutku żyć i dawać tyle dobrego. Przesyłam lawinę ciepłych myśli, dobrych emocji i pozytywnej energii Nigdy się nie zmieniaj, bo jesteś pięknym człowiekiem „

Opracowanie : Katarzyna Liszcz , asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery

.

.

Publikacje Rampowiczki Kasi

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial