Tydzień Zdrowia Kobiet – akcje profilaktyczne Podkarpackiego NFZ

„Codzienna troska o siebie to nie tylko dbanie o swoje zdrowie fizyczne, ale także o stan psychiczny” – mówi minister zdrowia Izabela Leszczyna z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Zdrowia Kobiet.

8 marca to wyjątkowa data, dlatego w tym szczególnym dniu każda Kobieta powinna poczuć się wyjątkowa, znaleźć chwilę dla siebie i zadbać o swoje zdrowie. Od 4 do 11 marca w Narodowym Funduszu Zdrowia będą obchodzone Dni Zdrowia Kobiet, ponieważ warto przypominać, jak ważna jest dla Kobiet profilaktyka zdrowotna. Okazji do rozmów o zdrowiu Pań na pewno nie zabraknie, ponieważ Dzień Kobiet w NFZ trwa dłużej niż jeden dzień – informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego NFZ.

  • 5 marca – Rzeszów, ul. Langiewicza
  • 6 marca – Rzeszów, ul. Zamkowa oraz Sędziszów Młp., ul. Wyszyńskiego
  • 7 marca – Jasło, ul. Mickiewicza
  • 8 marca – Rzeszów, ul. Zamkowa oraz ul. Langiewicza
  • 11 marca- Mielec, ul. Jagiellończyka

5 marca (wtorek), godz. od 10 do 12 Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 4

We współpracy z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską, organizujemy wydarzenie podczas którego będziemy zachęcać do korzystania z dostępnych programów profilaktycznych w tym programu profilaktyki 40Plus. To pakiet badań laboratoryjnych, które w prosty sposób pokażą kobietom jaki jest ich stan zdrowia.

6 marca (środa), godz. od 14 do 15.30
Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8

Stowarzyszenie „Rzeszowski Klub Amazonka” bezinteresownie wspiera, uczy, pomaga kobietom walczącym z chorobami nowotworowymi piersi. W organizacji kobiety zawsze mogą liczyć na wsparcie psychiczne, bogatą, spontaniczną i bardzo fachową pomoc, są nieocenioną podporą dla wszystkich amazonek. Dlatego zaprosiliśmy Stowarzyszenie do udziału w wydarzeniu poświęconym profilaktyce raka piersi, aby przypominać, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać.

W ramach spotkania każda chętna osoba będzie mogła skorzystać z informacji o profilaktyce wczesnego wykrywania raka piersi, instruktażu jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi, uzyskać informacje o grupach ryzyka zachorowań i miejscach wsparcia.

6 marca (środa), godz. od 11 do 13
Plac Targowy, stoisko przy mammobusie w Sędziszowie Młp. przy ul. Wyszyńskiego 3

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet. Skuteczną metodą wczesnego wykrywania zmian nowotworowych w obrębie piersi jest mammografia, która jest badaniem bezpiecznym, a jej wykonanie trwa tylko kilka minut.

7 marca (czwartek), godz. od 11 do 13
Punkt Obsługi Klientów NFZ w Jaśle przy ul. Mickiewicza 4

W Jaśle organizujemy kolejne wydarzenie dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy, podczas którego będziemy zachęcać do korzystania z dostępnych programów profilaktycznych. O takim badaniu, którym jest cytologia opowie zaproszona Położna. Poinformuje zainteresowanych i udzieli odpowiedzi na pytania, dlaczego warto wykonywać regularnie cytologię, jak wykonuje się to badanie, jak się do niego przygotować, kiedy zgłosić i jak często. Dodatkowo, gdzie można je wykonać bezpłatnie. Zaproszona również na to spotkanie Pani psycholog i psychoterapeutka opowie o strachu i lęku jaki towarzyszy kobietom przed wynikami.

8 marca (piątek), godz. od 10 do 12
Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8

8 marca zaprosimy kobiety do skorzystania z bezpłatnych konsultacji z psychodietetykiem, aby porozmawiać na temat doboru właściwych produktów żywieniowych, wspierających zdrowie kobiety. Ekspertka omówi jakie składniki odżywcze pozytywnie wypływają na gospodarkę hormonalną kobiety, a jakich produktów należy unikać.

8 marca (piątek), godz. od 9 do 11
Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 4

We współpracy z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską, organizujemy wydarzenie podczas którego będziemy zachęcać do korzystania z dostępnych programów profilaktycznych w tym programu profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK) oraz udziału w bezpłatnych badaniach m. in. mammograficznych i cytologicznych.

11 marca (poniedziałek), godz. od 11 do 13
Punkt Obsługi Klientów NFZ w Mielcu przy ul. Jagiellończyka 13

Panowie wasze zdrowie jest bardzo ważne, dlatego porozmawiamy również o profilaktyce chorób mężczyzn i pod takim hasłem odbędzie się bezpłatne spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki raka jąder i raka prostaty. O tych badaniach opowie zaproszona Prezes Fundacji Onkologicznej „Zwalcz Go Uśmiechem”, która poinformuje i udzieli odpowiedzi na pytania, dlaczego warto wykonywać regularnie badania, jak się je wykonuje, jak się do niego przygotować, kiedy zgłosić się i jak często.

Dodatkowo, gdzie można je wykonać bezpłatnie i dlaczego mężczyźni nie zgłaszają się na to badanie. Zaproszony na to spotkanie Pacjent opowie o strachu i lęku jaki towarzyszy takim badaniom oraz jak sobie z tym poradził i zgłosił na badanie.

Namawiamy do profilaktyki nie tylko od święta. Dlatego zachęcamy do śledzenie naszego Kalendarza Zdrowych Wydarzeń, gdzie znajdziecie informacje o bezpłatnych wydarzeniach i materiałach związanych ze zdrowiem, które organizuje bądź uczestniczy w nich Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ – zachęca Rafał Śliż.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial