Życie bez granic -Aaron Fotheringham


Cześć mam nadzieję, że nowa seria Wam się podoba 🙂 Pora na następną osobę – dziś coś dla fanów sportu. Aaron Fotheringham zajmuje się sportem ekstremalnym na wózku inwalidzkim i po raz kolejny udowadnia, że pasja przełamuje wszelkie bariery. Zapoznajcie się z jego historią. Zapraszam!

Aaron Fotheringham- biografia

Aaron Fotheringham urodził się w Stanie Las Vegas w Newadzie. Urodził się on z rozszczepem kręgosłupa tj.wadą wrodzoną rdzenia kręgowego, co sprawia, że jego nogi są niesprawne. Jest trzecim z sześciorga adoptowanych dzieci. Zajmuje się sportem ekstremalnym, jednocześnie poruszając się na wózku inwalidzkim. Znany jest z wykonywania przeróżnych sztuczek inspirowanych skateboardingiem oraz BMX (rodzaj kolarstwa). Rywalizuje w zawodach skateparkowych w serii Vegas Am Jam, głównie z zawodnikami BMX.

Aaron Fotheringham- kariera

Aaron wykonywane przez siebie adaptacje sztuczek nazywa mianem ,,WCMX”. Jest pierwszym sportowcem na wózku, któremu udało się wykonać backflipa Dokonał tego już w wieku 14 lat, a w wieku 18-stu wykonał podwójnego backflipa 26 sierpnia 2006 r. Fotheringham zajął czwarte miejsce w średniej lidze BMX.
Po opublikowaniu tego pierwszego backflipa w Internecie, życie Aarona zmieniło się; miał okazję podróżować po całym świecie, zarówno występując, jak i przemawiając.

Rozwój pasji

Chociaż we wczesnych latach życia Aaron używał kul, odkąd skończył osiem lat porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim. Jego pasja zaczęła się od tego, że obserwował swojego brata jeżdżącego po skate parku. Pewnego dnia brat zaproponował mu, aby również spróbował się przejechać i wykonać sztuczkę. Oczywiście siedząc na swoim wózku. Fotheringham wspomina to tak :,,Mój ojciec poszedł z nami i trzymał za mnie kciuki. Obaj z bratem, pomogli mi i wnieśli wózek wraz ze mną na czterometrową rurę. Potem pamiętam tylko, że spadłem. Kilka razy. Nie poddałem się i końcu udało mi się z sukcesem z niej zjechać.” Zrobiłem to i wiedziałem, że ten sport to coś dla mnie. Wprost pałałem do tego entuzjazmem.

Aaron Fotheringham- obecne sukcesy

Przez lata Aaron rzucał sobie wyzwanie, by tworzyć coraz trudniejsze akrobacje. Od czasu wykonania swojego słynnego podwójnego backflipa Aaron występował wraz z Nitro Circus. W 2012 zasłynął w Brazylii, wykonując skok na wózku nad 50sięcio metrową mega rampą i pomyślnie lądując. Jest czterokrotnym zwycięzcą Mistrzostw Świata WCMX, a ostatnio jako pierwszy na świecie wykonał tak zwanego backflipa 180. Uczestniczył też w obozach letnich dla dzieci z niepełnosprawnością w roli trenera i mentora. Był wielokrotnie opisywany w różnych magazynach oraz zapraszany do telewizji sportowej. Obecnie cieszy się popularnością i otrzymuje wiadomości z całego świata.

Plany sportowca na przyszłość

Aaron lubi pokazywać dzieciom z niepełnosprawnościami, że wózek inwalidzki może być narzędziem, a nie ograniczeniem. Uwielbia im pomagać uczyć obsługi wózka na nowe sposoby. Uczy ich oczywiście także sztuczek. Jak mówi ma nadzieję, że pewnego dnia stworzy najwspanialszy wózek na świecie.
Sztuczki Aarona możecie obejrzeć na You Tube

.https://www.youtube.com/watch?v=ex0g_b2HPrQ&ab_channel=AaronFotheringham

Jeśli chcecie dowiedzieć się o nim więcej, możecie również odwiedzić jego stronę internetową. https://www.aaronfotheringham.com/

Sztuczki Aarona możecie obejrzeć na You Tube. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nim więcej możecie również odwiedzić jego stronę internetową. Mam nadzieję, że przedstawiona historia choć trochę Was zainspirowała. A może sami uprawiacie jakieś sporty?


W wolnej chwili zapraszamy Was na Instagrama Rampy :

https://www.instagram.com/rampa_portal/?hl=en

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial