FAS

Literacko Ku Niebu – wspomnienie o Tacie Krzysztof Liszcz

Dr. Krzysztof Liszcz- Doktor nauk medycznych, psychiatra, absolwent Wojskowej Akademii Medycznej (1975) w Łodzi. W latach 1983 – 1996 współtwórca lecznictwa odwykowego w Toruniu, ordynator oddziału.

Od roku 1993 do 2007 współzałożyciel i prezes Fundacji na Rzecz Wspierania w Rozwoju Dzieci z Uszkodzeniem Mózgu „Daj Szansę”. W latach 2001 – 2015 pracował w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Raciążku, wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1993 – 2010). Od roku 2002 zaangażowany w działania wspierające rodziców zastępczych i adopcyjnych oraz w rozwiązywanie problemów związanych ze szkodami poalkoholowymi u dzieci (FASD). Założyciel Pracowni Edukacyjnej – Aksjomat.

FAS

Wielokrotnie nagradzany za swoją pracę min. Nagrodą Fundacji POLCUL (2005), wspólnie z Mamą nagrodzony : Orderem „ Ecce Homo” (1998), Nagrodą Hestii i Znaku im. Ks. J. Tischnera (2009), za pracę na rzecz rodzin zastępczych i adopcyjnych Złotym Krzyżem zasługi RP, stypendysta i członek Stowarzyszenia ASHOKA.

W latach 2006 – 2009 przewodniczący grupy ekspertów PARPA d.s. kampanii „Ciąża bez alkoholu”, za działania w kampanii wyróżniony przez Ministra Zdrowia odznaką Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia. Członek Stowarzyszenia Uniwersyteckiego „Fides et Ratio”.

Moje wspomnienie o Tacie

Oprócz wielu wspomnianych zasług i osiągnięć jest to przede wszystkim kochający Ojciec adopcyjny czworga dzieci. Razem z Mamą stworzyli dom, w którym znaleźliśmy ukojenie z moim rodzeństwem, a setki rodziców zyskały fachową psychologiczną pomoc i zwyczajne ludzkie wsparcie. Swoją wiedzą i doświadczeniem Tata, dr Krzysztof Liszcz dzieli się do dnia dzisiejszego na licznych, niepowtarzalnych warsztatach i wykładach. Wystąpienia te są poparte wiedzą merytoryczną, ale przede wszystkim doświadczeniem dającym odpowiedzi na liczne pytania i wątpliwości rodziców.

FAS

Dr. Krzysztof Liszcz – jego działalność

Dotychczasowe życie Taty, dr Krzysztofa i Jego działalność pokazuje, że korzystając z najnowszych osiągnięć wiedzy medycznej i psychologicznej oraz siły duchowej można pokonać niewyobrażalnie trudne bariery związane z rozwojem dzieci z uszkodzeniami mózgu oraz syndromem FAS.   

wiersz

Rocznica śmierci Taty

24.11.2018 – godzina 2.20 nasz tata odchodzi do Pana! Dziś mija druga rocznica jego śmierci, dlatego w tym smutnym dniu postanowiłam podzielić się z wami wierszami mojego ukochanego Taty – Literacko ku Niebu – wspomnienie o Tacie.

FAS

Chore uszko   

„Uszko chore

uszko czujne

uszko – dzielne

nic nie zmienia

Lecz gdy

szkolę uszko

gdy mam doń

serduszko

duszkiem miłość chłonę

na ból

mam zasłonę

Stoję przed

Twym Tronem

mam Dobra

Koronę

przed smutkiem

ochronę

Przyjaciół osłonę

na blogu uwagę

w mailach zrozumienie

w modlitwie skupienie

Na uszko mam leki

wprost z Bożej Apteki

nie boję się Świata

nie boję bezpieki

Wciąż piszę

wciąż gadam

tak lepiej się czuję

odpiszcie mi ludzie

już się mniej tremuję

Od rana więc czekam

wyglądam i czuwam

to słucham, to czuję

uszkiem się kieruję

ku dobru

ku Światu

ku Bogu, ku Bratu

Krzysztof  Liszcz   

Człowiek z Powołania – Dr. Krzysztof Liszcz

Krzysztof Liszcz we wspomnieniach córki Ewy

Wspomnienie o Tacie przygotowała Katarzyna Liszcz – asystentka Portalu Rampa

Publikacja przygotowana w ramach stażu.

.

.

Publikacje Katarzyny Liszcz

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial