Wywiad z mamą niepełnosprawnego Tobiasza z TobiFM – Wiolettą Carewicz

Pani Wioletta Carewicz w wywiadzie przeprowadzonym przez Rampowicza Krystiana, opowiada o wychowaniu oraz dawaniu możliwości kształtowania swojego światopoglądu swojemu synowi, Tobiaszowi, który od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Tobiasz wymaga całodobowej opieki ze względu na jego ograniczenia ruchowe. Pani Wioletta poruszyła bardzo ważną kwestię, to że Tobiasza sprawność ruchowa jest ograniczona, nie znaczy że jest sprawność umysłowa również. Ważne jest aby szanować oraz dać możliwość posiadania własnego zdania i ukształtowania własnego ja, pomimo niepełnosprawności.

Rampowicz Krystian z Panią Carewicz poruszył temat domów opieki oraz to jak powinny one wyglądać aby osoby z niepełnosprawnością ruchową mogły czuć się komfortowo, na warunkach takich jak panują w domu.

Pani Wioletta zaapelowała również do innych rodziców dzieci z niepełnosprawnościami aby zaczęli poważnie traktować swoje dzieci, nie jako osobę z niepełnosprawnością tylko jako osobę, która ma potrzeby ale również swoje zdanie i swoje własne zainteresowania. Żeby dawać możliwość rozwoju i spełniania swoich marzeń.

Dziękujemy Pani za wywiad oraz poruszeniu tak ważnych kwestii w wychowywaniu dzieci z niepełnosprawnością.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z synem Pani Wioletty, Tobiaszem – Rozmowa z Tobiaszem z TobiFM – prezenterem radiowym z niepełnosprawnością

Odpowiedź do artykułu “Wywiad z mamą niepełnosprawnego Tobiasza z TobiFM – Wiolettą Carewicz

  1. Pingback: Pełnosprawni o osobach z niepełnosprawnością - sonda

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Czcionka
Kontrast