Pomagaj potrzebującym online

Polski Internauta spędza w sieci prawie 51 godzin w ciągu jednego tygodnia. Internet to dla niego najważniejsze źródło informacji i rozrywki. W gąszczu popularnych platform łatwo przegapić portale charytatywne. Poniżej przedstawiam kilka z nich, warte uwagi każdego internauty.

Darowizny od zakupów online

Od 2014 roku działa fundacja FaniMani, która skupia się na wykorzystaniu narzędzi internetowych do działań dobroczynnych. Prowadzi platformę, która w prosty sposób pomaga zbierać pieniądze na cele charytatywne. Wykorzystuje darowizny od zakupów. Ty robisz zakupy tak, jak zwykle a sklep część zysku przyznaje wskazanej przez Ciebie organizacji. W ten łatwy sposób możesz wspomóc np. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy Szlachetną Paczkę.

helpuj.pl

Można pomagać internetowo, ale również prosić o pomoc. Warto wspomnieć o portalu helpuj.pl. To portal stworzony przez Fundację Avalon, która pod swoimi skrzydłami ma 13000 podopiecznych. Za pomocą platformy można założyć zbiórkę charytatywną na koszty leczenia, rehabilitacji czy realizację konkretnego marzenia. W 2023 roku planujesz wydać książkę? Przydałby ci się nowy sprzęt rehabilitacyjny? W kilka minut założysz zbiórkę, dzięki której będzie to możliwe.

siepomaga.pl

Kolejnym miejscem w internecie, przez który można pomóc potrzebującym, jest siepomaga.pl. Fundacje, które reprezentują podopiecznych zakładają zbiórki, na ich konkretne potrzeby. Na leczenie, sprzęt rehabilitacyjny, turnusy rehabilitacyjne. Portal ma również swój wkład w zakup sprzętu do szpitali i rozwój polskiej medycyny.

Platform crowfundingowych jest w internecie dużo więcej. Każda zasługuje na uwagę. Czasami w prosty sposób można zmienić życie innych. I to na lepsze.

Opracowanie: Małgorzata Muzyka; w ramach stażu w Portalu Rampa – Pokonujemy bariery

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial