Sebastian Luty nie zwalnia tempa. Avalon Extreme Race Day Cup w Moto Park Ułęż

Sebastian Luty wykręcił trzeci czas w klasie AWD Turbo

oraz uplasował się na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej podczas drugiej rundy Avalon Extreme Race Day Cup – jedynego w Polsce cyklu zawodów motoryzacyjnych zarówno dla sprawnych, jak i niepełnosprawnych kierowców.

Ambasador Avalon Extreme

był także ponownie bezkonkurencyjny w klasie ON. Druga odsłona cyklu odbyła się na torze Moto Park Ułęż. Gościem specjalnym wydarzenia był wielokrotny mistrz Polski i Europy w rajdach samochodowych i wyścigach górskich, Grzegorz Duda. W rywalizacji wziął także udział drifter, Bartosz Ostałowski.

Inauguracja cyklu Avalon Extreme Race Day Cup

miała miejsce w połowie kwietnia na nowoczesnym Torze Modlin. Tym razem, rywalizacja przeniosła się na Moto Park Ułęż, czyli obiekcie bardzo szybkim, który sprzyja formule time attack. Tor w pętli o długości ok. 3,5 km jest miejscami techniczny i wymaga maksymalnej koncentracji. Na starcie stanęło 70 zawodników z całej Polski.

Sebastian Luty, prowadzący za pomocą dwóch dżojstików Mitsubishi Lancera EVO X, pieszczotliwie zwanego Bestią, już po raz drugi okazał się bezkonkurencyjny w kategorii ON dla kierowców z niepełnosprawnością.

W bezpośredniej walce z innym ambasadorem Avalon Extreme, Bartoszem Ostałowskim, był lepszy o 3,6 s. Ponadto, stanął na podium w klasie AWD Turbo, co jest jego największym dotychczasowym sukcesem. – Tor był doskonale przygotowany, a trasa jak zwykle pozwalała rozwinąć skrzydła. W ostatnim czasie Bestia przeszła pewne modyfikacje, co przekłada się na uzyskiwane rezultaty.

Wszyscy kierowcy dysponowali znakomitymi samochodami, dlatego odczuwam satysfakcję, że to akurat mnie udało się dwukrotnie wskoczyć na podium. Dziękuję za wsparcie mojemu teamowi, a także gratuluję pozostałym uczestnikom, ponieważ w naszym cyklu przede wszystkim chodzi o to, żeby zarażać jak największą liczbę osób pasją do motorsportu – powiedział Sebastian Luty.

Ambasador Avalon Extreme

uzyskał czas 1:59.729. Zwycięzcą całej rundy został Sławomir Popczyński, a 2. miejsce zajął Przemysław Badowski. Kierowcy łącznie rywalizowali w pięciu kategoriach – ON, STREET, FWD, RWD oraz AWD.

Avalon Extreme Race Day Cup

to nowa seria zawodów motoryzacyjnych ponad podziałami, przeznaczona zarówno dla kierowców sprawnych, jak i z niepełnosprawnością, na którą składa się w sumie sześć rund pucharowych. Podczas imprezy na Moto Park Ułęż odbyło się także szkolenie dla kierowców z niepełnosprawnością w ramach Avalon EXTREME Racing Academy.

Cykl powstał dzięki współpracy Avalon Extreme z Race Day. Trzecia runda będzie mieć miejsce na Torze Jastrząb 23 czerwca. Wielki finał odbędzie się natomiast na warszawskim Bemowie 8 września.

 

Wyniki (TOP 3):

 

AWD Turbo (napęd na dwie osie):

1. Sławomir Popczyński – Subaru Impreza STi – 1:55.841

2. Przemysław Badowski – Subaru Impreza STi – 1:57.011

3. Sebastian Luty – Mitsubishi Lancer EVO X – 1:59.729

 

FWD (1600; 2000+):

1. Mikołaj Bąk – Honda CRX – 1:59.337

2. Robert Kieczmarski – Honda Civic – 1:59.700

3. Norbert Staszkiewicz – Honda Civic EJ9 – 2:00.552

 

RWD (2000; 3000; 3000+):

1. Tomasz Dyszkiewicz – Mercedes 230 Turbo – 1:56.442

2. Tomasz Lesiński – Mazda RX-8 – 1:57.851

3. Sebastian Teter – Lotus Elise – 1:57.919

 

ON (kierowcy z niepełnosprawnością):

1. Sebastian Luty – Mitsubishi Lancer EVO X – 1:59.729
2. Bartek Ostałowski – BMW E30 328 – 2:03.331
3. Kamil Kosela – VW Golf V GTI – 2:10.631

 

STREET (auta o bardzo nieznacznym zakresie przeróbek względem samochodu seryjnego):

1. Jarek Smolarz – Subaru Impreza GC8 STi – 2:02.960
2. Piotr Pędziwiatr – Honda Civic Type-R – 2:04.230
3. Marcin Gierlicz – Subaru Impreza – 2:06.757

 

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial