szczęście osób z niepełnosprawnością

Ukojenie umysłu – czyli szerzej o szczęściu

Teraźniejszości, to ciągła gonitwa. Powodem życia w ciągłym biegu, jest maraton za codziennością. W natłoku obowiązków, ludzie często zapominają być szczęśliwi. Nie wiedzą co to szczęście. Zagubienie i pościg za wszystkim i niczym powoduje u człowieka marazm, zagubienie sensu własnego życia. W jaki sposób sprawić, aby szczęście było takie same jak przed laty? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w kolejnych akapitach tekstu. Chcesz dogonić swoje szczęście? Jeśli tak, to chodź ze mną 😉. Tylko szybko, aby nam nie uciekło 😊

Pierwszy krok do szczęścia

Pierwszą, i najważniejszą rzeczą jaką musisz zrobić, to zadać sobie pozornie proste i błahe, pytanie, które brzmi „Co muszę zrobić, aby znów być szczęśliwym?” Po uzyskaniu odpowiedzi zatrzymaj się i zastanów jakie kroki spowodowałyby u Ciebie szczęście, którym emanowałaś/emanowałeś kiedyś.

Kolejnym etapem w drodze do upragnionego szczęścia jest działanie małymi krokami. W tym miejscu porusz kwestię realizmu. Aby było to łatwiejsze, postaw przed sobą hipotezę o następującym brzmieniu: Jakie realne działania muszę podjąć, aby być szczęśliwym? – zapisz je. Nieco prościej – nie prawdaż?

Realizacja – cel szczęście

Nadszedł czas na realizację. Stopień po stopniu. Krok po kroku. Rzymu od razu nie zbudowano. Aby Twój powrót do szczęścia, nie był niczym syzyfowa praca, musisz być konsekwentny/konsekwentna w działaniach oraz wierzyć w słuszność swego szczęścia jak i tego, co chcesz osiągnąć.

Mijają dni, tygodnie, miesiące, lata – spójrz, co to? O tam, w górze – widzisz? To Twoje szczęście, którego poszukiwałeś/poszukiwałaś przez tak długi czas. Masz je już w ręku. Jak się z tym czujesz?🙂. Zapewne nie chcesz już nigdy więcej, wypuścić ów szczęścia z dłoni – prawda? Co więc zrobić, aby je zatrzymać? Jest to stosunkowo proste. Przejdź wraz ze mną do kolejnego akapitu. 😉

Idź własną drogą

Nigdy nie pozwól, aby ktoś inny malował Twoimi kredkami. Kiedy pozmienia kolory, Twoje szczęście znów zostanie zaburzone. Ty zaś po raz kolejny, nie będziesz szczęśliwy, podpadniesz w marazm i bezsensowność istnienia. Przecież nie tego chcesz – prawda?

„Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, aby umieć żyć”.

W kolejnym artykule dowiesz się jaki wpływ na codziennie szczęście mają relacje międzyludzkie, oraz jak utrzymać je na bardzo dobry poziomie przez długi czas.

Opracowanie

Mikołaj Lamparski

.

.

Publikacje Rampowicza Mikołaja

2 odpowiedzi do artykułu “Ukojenie umysłu – czyli szerzej o szczęściu

  1. Pingback: Relacja z drugim człowiekiem jako pomoc w poczuciu szczęścia

  2. Pingback: Hakuna matata – czyli o szczęściu według ludności państw afrykańskich

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial