Czy niepełnosprawność może być fetyszem? Kim są devotees?

Devotees – Ludzie odczuwający pociąg seksualny do osób z niepełnosprawnościami

Dla Devotees atrakcyjne są różnego rodzaju niepełnosprawności – amputacje, poruszanie się na wózku, różnego rodzaju deformacje ciała.

Niektórych Devotees pociągają codzienne zmagania z życiem osób z niepełnosprawnościami; pomaganie niepełnosprawnym. Moim zdaniem ten element jest dość podobny do Inspiration porn.

Istnieją grupy i fora dla Devotees

Niektóre spełniają role czegoś w rodzaju grupy wsparcia, inne znowu są miejscem ukazywania swoich fantazji.

Czasami Devotees można powiązać z Abasiofilią

Abasiofilia tj. zaburzenie preferencji seksualnych polegające na odczuwaniu pociągu seksualnego do osób z dysfunkcjami narządów ruchu, w szczególności tych, które używają urządzeń ortopedycznych jak np. kule, czy wózki inwalidzkie.

Najczęściej Devotees nie są akceptowani nawet w środowisku niepełnosprawnych, ponieważ powszechnie uważa się, że osoba z niepełnosprawnością nie może być traktowana jako atrakcyjna, tak samo jak sama, według wielu, nie może chcieć żyć w takich samych relacjach (w tym romantycznych), jak osoby pełnosprawne.

Podsumowanie

Mimo tego, że rzeczywiście można traktować Devotees jako po prostu czyiś gust, to jednak znalazłam mnóstwo historii o wykorzystywaniu osób z niepełnosprawnościami przez devotees. Wykorzystywania seksualnego i naiwności ich niepełnosprawnych ofiar. Niektórych pociąga, nie tyle sama niepełnosprawność, jako element wizerunku, ale poczucie władzy nad osobą słabszą, bezradną.

Tak więc trudno jednoznaczne stwierdzić, czy Devotees powinno być powszechnie akceptowane i normalizowane. Nie powinno się raczej też generalizować, przez to, że istnieje dużo przypadków przemocy wobec niepełnosprawnych, dlatego że, zapewne jak w każdej grupie społecznej, tak i tu znajdują się ludzie ze złymi, jak i dobrymi zamiarami.

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu i zapraszam do odwiedzenia mojego Instagrama 🙂 http://instagram.com/comarkaaa

Wpis autorstwa Karoliny Szylar

Sprawdźcie poprzedni wpis Karoliny:

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial