Koncert Michała Szpaka – Dni Czechowic – Dziedzic, 27.08.23

Utwory z nowej płyty

27 Sierpnia 2023 roku na stadionie Mosir odbył się pierwszy koncert Michała Szpaka w Czechowicach – Dziedzicach, był to występ z okazji dni miasta.

Artysta zaprezentował utwory z nadchodzącej płyty Nadwiślański Mrok, która ma mieć premierę 26 listopada tego roku, w tym ostatni singiel „Gaja”.

Tylko nowy materiał

Michał Szpak nie zagrał żadnego ze swoich starszych utworów, jak na przykład „Color of your life”, z którym zajął ósme miejsce w konkursie Eurowizji w 2016 roku.

Brak starszych utworów najprawdopodobniej jest spowodowany tym, że kilka lat temu Michał rozstał się ze swoim dawnym managementem, oraz wytwórnią fonograficzną.

W zakończonym kontrakcie, który Michał podpisał z wytwórnią był zawarty zapis o tym, że nie może samodzielnie pisać swojej muzyki. Jednocześnie nie ma do niej praw autorskich, a więc po zakończeniu umowy, bez zapłaty tantiemów twórcom, nie może jej grać.

Alter-ego Jowiszja

Możliwe też, że Michał po prostu nie stara się o to, by móc grać stary materiał, ponieważ postanowił otworzyć nowy etap kariery, tak więc powołał do życia swoje artystyczne alter-ego JowiszJa.

Jak sam mówi, wykreowana przez niego postać wyraża więcej niż on sam może, lub czego boi się wyrazić jako Michał Szpak.  

W tym momencie jego nowy materiał jest z pogranicza funku, muzyki klubowej i pop rocka, a on sam uczestniczy w komponowaniu muzyki i pisaniu tekstów.

Kontakt z publicznością i mini trasa koncertowa

 Jak zwykle to bywa, tak i tym razem, występ Michała Szpaka był bardzo energetyczny i pełen dobrej zabawy. Artysta ma bardzo dobry kontakt z publicznością, zwraca bardzo dużą uwagę na swoich fanów, którzy zgromadzili się tłumnie pod sceną, oraz na trybunach.

Ciekawostką jest to, że, jak powiedział ze sceny, ma w Czechowicach rodzinę 😊

Najbliższa mini trasa JOWISZJA: LOVE IS LOVE tour obejmuje 3 koncerty:

Kraków – 27 listopada – klub Studio

Gdańsk – 29 listopada – klub B90

Warszawa – 30 listopada – Palladium

Opracowanie wpisu w ramach trwającego stażu: Karolina Szylar

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial