Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością

Dlaczego miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością są szerokie? Dlaczego miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością są zawsze blisko wejścia do galerii lub hipermarketu? Bardzo często takie pytanie zadają osoby pełnosprawne szukające miejsc parkingowych dla swoich pojazdów.

Na te pytania odpowiada Łukasz na co dzień poruszający się na wózku, zawodnik FLYING WINGS Rzeszowskiej drużyny Rugby na wózkach – powołany do reprezentacji Polski!

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością

Łukasz nagrał filmik, w którym pokazuje, dlaczego miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością są szerokie. Wyjaśnił, dlaczego uprzywilejowane miejsca parkingowe znajdują się blisko wejścia do budynków, sklepów i instytucji.

Najważniejsza jest edukacja, pokazywanie i tłumaczenie – tak twierdzi Łukasz. Czasami niezrozumienie problemów bierze się z niewiedzy. Warto uświadamiać, dlaczego pewne rozwiązania – takie jak w tym przypadku miejsca parkingowe są dla nas osób poruszających się na wózkach tak ważne.

Dlaczego miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością są szerokie?

Bardzo często widząc osobę pełnosprawną parkującą na miejscu oznaczonym dla osób z niepełnosprawnością zastanawiam się, dlaczego podejmuje takie decyzje? Dlaczego świadomie wybiera właśnie to miejsce? Może dzięki takim filmikom zrozumie, dlaczego potrzebujemy więcej miejsca. Dowie się i zobaczy, że musimy otworzyć szeroko drzwi auta, aby wyciągnąć wózek. Zrozumie, że potrzebujemy więcej miejsca, aby bezpiecznie przesiąść się z auta na wózek.

video
play-sharp-fill

Dziękujemy Łukaszowi za pomysł i zaangażowanie:)

Już niebawem na Rampie ukarze się wywiad z Łukaszem – serdecznie zapraszamy

Zachęcamy Was do dołączenia się do zbiórki dla bratanicy Łukasza, która na wskutek pękniętego naczyniaka musi walczyć o powrót do sprawności.

Odpowiedź do artykułu “Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością

  1. Pingback: Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami - RAMPA

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial