cukrzyca

Relacja z Polskiej konferencji -Cukrzyca Tech Fest 2021

Cukrzyca Tech Fest 2021

Pierwsza edycja Polskiej konferencji Tech Fest 2021

Witajcie, drodzy czytelnicy ! Chciałam się z wami podzielić , ponieważ dostałam wyjątkowe zaproszenie na pierwszą edycję Polskiej konferencji Cukrzyca Tech Fest 2021 na której godnie reprezentowałam Nasz portal Rampa Pokonujemy Bariery.

Carpe diem – bierz z życia!

27-go marca w sobotę 2021 roku, odbyła się pierwsza edycja polskiej konferencji -dotyczącej technologii dla diabetyków . Temat mi jest bardzo bliski , ponieważ od 11 lat mam cukrzycę typu 1 . Przez te wszystkie lata poznałam różne możliwości , leczenia , wspomagania terapii cukrzycy . Dzięki temu , że byłam uczestniczką na tegorocznej konferencji zdałam sobie sprawę , że po pierwsze nie jestem sama , ze swoją cukrzycą . Po drugie była to doskonała okazja do tego by poznać innych użytkowników technologii , po wymieniać się doświadczeniami w zakresie użytkowania różnych systemów np. do ciągłego monitorowania glikemii ( CGM) , który pozwala w płynie wśród tkankowym na monitorowanie poziomu cukru za pomocą sensora Enlite .

Cukrzyca Tech Fest 2021- relacja z konferencji

W związku z sytuacją epidemiologiczną konferencja odbędzie się w 100% w wersji zdalnej. Jest to konferencja zorganizowana przez pacjentów w ramach inicjatyw internetowych społeczności. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

cukrzyca

Patronat Medialny

Mój bohater poprzedniego wywiadu Jerzy Magiera , autor bloga Moja Cukrzyca Org , sprawował patronat medialny nad tym wyjątkowym wydarzeniem .

Reprezentacja Portalu Rampa

Kilka dni przed rozpoczęciem konferencji , dostałam zgodę od naszej redakcji by godnie reprezentować naszą społeczność i sposoby pokonywania barier na tej konferencji . To jest dla mnie ogromny zaszczyt, że biorę udział w tej konferencji, otwieram się na nowe wyzwania! Dziękuję całej ekipie Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery, za to, że są i wspierają osoby niepełnosprawne na każdym etapie. Otworzyli swoje serca również dla mnie. To jest właśnie ten moment, kiedy wiem, że chcę dalej aktywnie działać razem z Rampowiczami – to są właśnie te chwile, dla których warto łapać oddech i iść do przodu. Dziękuję, że każdego dnia chce mi się żyć! Mimo, że jest ciężko z powodu lokdawnu – ja działam przez cały czas – tego wam życzę szukajcie swego miejsca! Oraz korzystajcie z życia

Cukrzyca Technologie i pokonywanie barier

Zaczynamy dzisiejszą Konferencję tech 2021 cukrzyca , technologie oraz pokonywanie barier ! zapraszamy !

Idea konferencji -XXI wiek przyniósł nam wiele nowoczesnych rozwiązań dla diabetyków. Pompy, CGM inteligentne peny i wreszcie – systemy zamkniętej pętli cukrzycowej. Technologia ma jednak to do siebie, że potrafi nas przerosnąć, dlatego często szukamy wsparcia wśród społeczności, wiedzy, instrukcji czy też pomocnej dłoni.

Z mojego osobistego doświadczenia w zakresie technologii i prowadzeniu mojej cukrzycy , na bazie swoich doświadczeń bez ciągłego monitorowania glikemii , odpowiedniej edukacji psycho-diabetologicznej i holistycznego podejścia do sprawy , tak jak robi to zespół specjalistów z instytutu diabetologii z Warszawy z Kierownikiem instytutu diabetologii Panią Profesor Ewą Pańkowską i całej jej zespołem , nie ma możliwości leczenia cukrzycy.

Technologie , wspomaganie i rozwój

Dzięki technologiom i możliwości udziału w konferencji Konferencję Cukrzyca Tech Fest tworzona jest właśnie dla Was – żeby ułatwić wejście w świat “diabtech”, dzielić się wiedzą oraz po prostu spotkać przyjazną nam osobę, z tymi samymi problemami. Moim zdaniem to też była okazja do cudu spotkania się z prelegentami z Polski jak również zagranicy , dzięki tym wydarzeniom stałam się pewniejsza w prowadzeniu siebie!

Organizacja Konferencji

Dzięki wyśmienitej organizacji przebiegu całej konferencji można było dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat działania technologii w Polsce ,i zagranicą . Była to doskonała okazja bycia ze sobą i wymiany się doświadczeniami jakie są bariery np . refundacja w Belgii wszystko jest refundowane natomiast w Polsce dzieci do 26 roku życia jest refundacja a po 26 roku życia ( dorośli diabetycy ” nie mają refundacji . Moim zdaniem jest to ogromny problem na ogromną skalę , który wymaga zmian !

Światowi i Polscy prelegenci

Podczas prelekcji będzie można spotkać polskich oraz światowych prelegentów, wśród których znajduje się:

  • Milos Kozak (twórca AndroidAPS)
  • Ben West (chyba najstarszy działacz technologii cukrzycowych na świecie, twórca OpenAPS, współtwórca Nightscout, były pracownik Dexcom USA oraz założyciel serwisu t1pal.com)
  • Tim street (bloger diabettech.com)
  • Ada Maciejczyk (Ja Cukrzyk Blog)
  • Maciej Łysiak (Kanał Nie Słodzę)
  • Szymon Czapla (Nightscout Polska)
  • Daniel Klemensiewicz (Niezależny Ekspert)

Program konferencji Cukrzyca Tech Fest 2021

W ramach aktywności dostępne będzie nieduże EXPO z wystawcami ze świata diabetologii, na które wstęp będzie darmowy po wcześniejszej rejestracji.

Ponadto, odbędzie się seria wykładów polskich i zagranicznych prelegentów. Dotyczyć będą codziennego życia z technologią czy inspiracji.

9:15

Otwarcie

* * *

09:30

Nowoczesne technologie – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Jarosław Jerry Gilewicz – Cukrzyca.Tech* * *

10:00

Moje przygody z systemami monitorowania glikemii, czyli czego nauczyłem się dzięki technologii.

Maciej Łysiak – Kanał Nie Słodzę* * *

10:30

Ogólne zasady kalibracji w xDrip+ oraz co to jest “Baza Kaskadowa”.

Daniel Klemensiewicz – Niezależny ekspert* * *

11:00

Przerwa

* * *

11:30

My T1D DIY journey. AndroidAPS – To be or not be comertial? (prelekcja w języku angielskim)

Milos Kozak – AndroidAPS* * *

12:00

Babska skrzyneczka z narzędziami cukrzycowymi, czyli jak wykorzystuję technologie aby zarządzanie cukrzycą było łatwiejsze

Ada Maciejczyk – Ja Cukrzyk Blog* * *

12:30

Hardware is not the only tech (prelekcja w języku angielskim)

Tim Street – Diabettech.com* * *

13:00

Przerwa

* * *

13:30

Czy dziś nadal potrzebujemy chmury danych? Integracja Dexcom G6 i Nightscout.

Szymon Czapla – Nightscout Polska* * *

14:00

TBA (prelekcja w języku angielskim)

Ben West – t1pal.com

Rejestracja na konferencję

Rejestracja na konferencję Cukrzyca Tech Fest 2021 jest bezpłatna.

Wszystkie informacje dotyczące konferencji oraz rejestrację można znaleźć na stronie https://cukrzyca.tech

Relację przygotowała Katarzyna Liszcz – Asystentka Redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery, uczestniczka konferencji Cukrzyca Tech Fest 2021

Publikacje Katarzyny Liszcz

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial