Uśmiech dla seniora od Fundacji „Dr Clown” 14 listopada w 14 miastach

14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. W ten dzień Fundacja „Dr Clown” przypomina, jak wiele osoby starsze mają do zaoferowania a w 14 miastach organizuje „Uśmiech dla seniora” – akcję zanoszenia uśmiechów tam, gdzie seniorom szczególnie dolega smutek i samotność – do szpitali, hospicjów i domów seniora. 

Seniorzy, których napotykamy podczas naszej, już 20-letniej pracy w szpitalach, hospicjach i domach seniora, to bardzo często osoby samotne lub takie, które z powodu oddalenia od bliskich szczególnie potrzebują ciepła i uśmiechu. Nierzadko nasze odwiedziny to jedyne, na jakie mogą czekać. Stąd tym większa potrzeba, by w ich święto zanieść im uśmiech, najserdeczniejsze życzenia, chwilę zabawy i radości na przełamanie samotności
i smutku –
wyjaśniaAnna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Dlatego 14 listopada, w Światowy Dzień Seniora osoby starsze w szpitalach, hospicjach, domach seniora
i Domach Pomocy Społecznej odwiedzą „Doktorzy Clowni” z Fundacji „Dr Clown” z wyjątkowymi atrakcjami. Będą sesje jogi śmiechu, okolicznościowe kartki z życzeniami, zabawy taneczne, zajęcia z elementami choreoterapii, animacje oraz inne elementy „Terapii śmiechem”, po które ci specjaliści od leczenia śmiechem sięgają w swojej działalności. Na co dzień  w ten sposób pomagają chorym dzieciom, osobom niepełnosprawnym i seniorom w ponad 80 miastach.

Fundacja chce również przypomnieć, jak wielki potencjał tkwi w osobach starszych.

Seniorzy w Fundacji „Dr Clown” to nasi podopieczni, ale też w naszych szeregach bezcenni, aktywni wolontariusze, liderzy, darczyńcy, ambasadorzy. W każdej z tych ról dzielą się swoim cennym doświadczeniem i mądrością życiową, na co dzień obserwujemy więc, jak wiele mają do zaoferowania. Chcemy o tym przypominać, podziękować im za to symbolicznym uśmiechem i pokazać, jacy są dla nas ważni – dodaje Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Akcja „Uśmiech dla seniora” odbywa się w 14 miastach: Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Opolu, Kupie, Gdańsku, Sieradzu, Suwałkach, Szczecinie, Ustrzykach Dolnych, Warszawie, Zamościu i Zielonej Górze.

Fundacja „Dr Clown” prowadzi program „Terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych od 1999 roku. Jej motto brzmi: Uśmiech leczy! Fantazyjnie przebrani, przeszkoleni wolontariusze Fundacji, zaopatrzeni w charakterystyczne kolorowe noski, koją lęk i likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją podopiecznych. W swojej pracy sięgają po interaktywne zabawy, jogę śmiechu, „magiczne” akcesoria, iluzję, klaunadę i wspierające rozmowy. Każdego roku „Doktorzy Clowni” docierają do 58 000 podopiecznych w 150 szpitalach i placówkach w ponad 80 miastach. W tym roku Fundacja „Dr Clown” świętuje 20-lecie działalności.

Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown”: www.drclown.pl , www.facebook.com/fundacja.dr.clown

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial