Karolina Szylar rozmawia z Rampowiczem Krystianem o samoakceptacji i przełamywaniu stereotypów niepełnosprawności

Karolina Szylar – Akceptuję siebie, taką jaką jestem

Karolina Szylar aktywnie działa w socjale mediach, prowadzi kanał na Instagramie pod nazwą comarkaaa, gdzie stara się motywować osoby z niepełnosprawnościami oraz wspierać w samoakceptacji i samorealizacji. Lubi śpiewać, nagrywa swoje piosenki oraz pisze recenzje płyt muzycznych i marzy o takim zawodzie.  W wywiadzie zrealizowanym przez Rampowicza Krystiana opowiada o swojej drodze do akceptacji siebie, łamaniu stereotypów oraz walce jaką trzeba stoczyć, aby być szczęśliwym i akceptowanym.

„Większość życia, sama miałam kompleksy, wierzyłam w te wszystkie fałszywe przekonania w bezużyteczność osób z niepełnosprawnościami, zastanawiałam się w ogóle, po co ja tutaj jestem. Pomimo tego, że wyglądałam na raczej pogodną i lubiącą siebie dziewczynę, to nie do końca, tak to wyglądało…”

„Chciałabym, aby ludzie z niepełnosprawnościami, przeszli z najgorszego dołu do wiary w siebie, że mogą żyć normalnie i nie męczyć się samemu ze sobą. Chciałabym rozwiewać stereotypy na temat niepełnosprawności, bo nie każda niepełnosprawność łączy się z cierpieniem, bólem czy niemożnością funkcjonowania.”

Karolina Szylar

Realizacja Krystian Nowak

.

.

2 odpowiedzi do artykułu “Karolina Szylar – Akceptuję siebie, taką jaką jestem

  1. Pingback: Inspiration porn - uprzedmiotowienie osób z niepełnosprawnościami

  2. Pingback: Zespół Aspergera

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial